Trzeba robić wszystko tak dobrze, jak to tylko możliwe albo nie robić wcale.

KINGA PADZIK

moje książki o ZZL

2001 historia pierwszy polski leksykon ZZL

2011 dostępny pełny PDF

2017

o mnieo ESSEY
historia
601 36 48 39kinga@essey.com.pl
O książce - opinie innych
[otwórz grafikę w nowej karcie]
O książce - od autora
To naprawdę historia i to nie tylko dlatego, że od wydania tej pozycji minęło 20 lat, lecz dlatego, że jest pierwszym wydanym w Polsce leksykonem dziedziny ZZL. Dziedziny, która wówczas na polskim rynku raczkowała zarówno w zakresie praktyki, jak i rzetelnych źródeł wiedzy eksperckiej. Zawsze ceniłam systemowość rozumianą jako spójność, kompletność, logiczne powiązania oraz siłę synergii, która pochodzi z takich uporządkowanych układów, dlatego ściągnęłam niesamowite pozycje książkowe z anglosaskiego rynku i wycisnęłam z nich pond 500 odwołujących się do siebie haseł, które stworzyły solidną bazę wiedzy. Przynajmniej na dobry start. Pomimo, że Leksykon wymagałby dziś odświeżenia, to pozycje książkowe, dzięki którym powstał nadal bardzo polecam. Przede wszystkim ich nowe wydania, ale również te wcześniejsze wciąż są skarbnicą wiedzy. Przede wszystkim warto sięgnąć do Organizational Behavior Stephena P. Robbinsa (wówczas 8. wyd.), Management and Organisational Behaviour Laurie J. Mullinsa (wówczas 3. i 8. wydanie) oraz Strategic Human Resource Management, autorzy: William P. Anthony, K. Michele Kacmar, Pamela L. Perrewe (okładki obok). Szkoda, że do dziś te publikacje nie są przetłumaczone i dostępne w naszych księgarniach i bibliotekach. Nadal też wiele zasad, o których w nich napisano uważa się u nas za „autorskie podejście” lub „osobisty (dyskusyjny) punkt widzenia”, o czym mowa we fragmencie opinii nt. Leksykonu. Pomimo, że ten fragment opinii pochodzi sprzed 20 lat, w wielu kręgach ZZL do dziś nic w tej kwestii się nie zmieniło.
Dla mnie po latach ta książka jest kwintesencją i potwierdzeniem słuszności moich zasad i wartości - przede wszystkim jakość, rzetelność, wiarygodność, wytrwałość , odwaga, praktyczność i użyteczność oraz żadnych kompromisów w tych aspektach. Wciąż podążam w zgodzie z nimi i wciąż udaje mi się wyznaczać nowe ścieżki, a nawet wskazywać nowe kierunki.
Hmmm…, wygląda na to, że u mnie od tamtej pory też nic się w pewnych kwestiach nie zmieniło : )
O książce – opinie innych [fragment z tekstu na okładce]
(…) Równocześnie autorski charakter tego „Leksykonu” (np. dobór haseł i ich definicje) powoduje, że niektóre o kreślenia wyrażają osobisty punkt widzenia Autorki. Czasem w sposób dyskusyjny. Winni o tym pamiętać przyszli Czytelnicy, których gorąco zachęcam do lektury niniejszej publikacji. (…)
O książce od Wydawcy [PDF]
© 2021 KPadzik
treści na stronie essey.com.pl mają charakter autorski; ucz się i korzystaj,
ale gdy rozpowszechniasz, nie zapomnij powołać się na źródło
wykonanie domenafirmy.pl